معرفی موسسه فرهنگی آموزشی مهرآیین

به نام او که انسان را آفرید تا بیاموزد، همۀ ما بر اساس فطرت خدادادی، علاقه مندیم همواره انسانهایی متعادل، پویا و رشد یافته باشیم و در راستای همین تعالی، فرزندانی متعالی داشته باشیم.
بنابراین برای تربیت چنین فرزندانی نیاز به طرح و برنامه ای ویژه داریم.
فرض کنید میخواهیم خانوادهای دانش بنیان و مقید به آیین داشته باشیم؛ همچنین میخواهیم علاوه بر خودمان، فرزندانمان نیز در همین مسیر هدایت شوند. به راستی برای تحقق چنین امر مهمی چه باید کرد؟ آیا خود به تنهایی از عهدۀ آن برمی آییم؟ در راه هدایت و تربیت فرزندانمان از چه کسانی یاری می جوییم؟
همانطور که مستحضرید ظرفیت پذیرش دانش آموزان مستعد و تیزهوش در مراکز وابسته با سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان محدود میباشد و عدۀ زیادی از دانش آموزان واجد شرایط حضور در این مدارس از این امکانات محروم میشوند. از این رو برآن شدیم با تأسیس مدارس مهرآیین در سال 84-1383 این خلاء را برطرف نموده و با جذب دانش آموزان مستعد گامی مؤثر در پرورش و آموزش این عزیزان برداریم.
با مدد از الطاف بیکران خداوند متعال و همت و تلاش تمامی همکاران این مجموعه، از همان بدو تأسیس توانستیم با ارایۀ برنامۀ آموزشی، پرورشی منظم و مدون نتایج شایان توجهی کسب نموده و در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی دانش آموزان شاخص خود را معرفی نماییم.
موسسه فرهنگی آموزشی مهرآیین (واحد راهنمایی منطقه یک) در سال 1383 توسط تعدادی از همکاران فرهنگی که در مدارس وابسته به سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (به اختصار سمپاد) مشغول به فعالیت بودند تاسیس گردید و با توجه به هدف والایی که موسسین این مجموعه از پیش ترسیم نموده بودند توانستند در مدت کوتاهی با کسب افتخارات چشم گیری به یکی از مدارس برتر تهران تبدیل شوند.
به دنبال موفقیت چشمگیر واحد راهنمایی، موسسه فرهنگی آموزشی مهرآیین در سالهای بعد واحد دبیرستان و پیش دبستان و دبستان خود را در منطقه یک تاسیس نمود و در حال حاضر این موسسه داری هفت واحد آموزشی در منطقه یک شهر تهران میباشد.
با توجه به تقاضاهای روز افزون و نیاز به افزایش ظرفیت پذیرش این موسسه برای سالهای آتی طرح توسعه مدارس در سایر مناطق را در دست بررسی دارد و امیدوار است بتواند خدمتی شایسته به فرزندان ایران اسلامی کرده باشد.